LibroLibroLibro

OKNA


Koemmerling został założony w roku 1897 jako zakład handlowy sprzedający artykuły obuwnicze. W roku 1902 przedsiębiorstwo jako Koemmerling Fabryka Chemiczna rozpoczyna produkcję klejów. W trakcie produkcji pierwszego kleju o nazwie Neopren w roku 1949 Koemmerling kładzie nacisk na technologię klejenia.

W roku 1952 Koemmerling rozpoczyna przetwórstwo tworzyw sztucznych. Decyzja o wprowadzeniu technologii ekstruzji wytyczyła kierunek rozwoju firmy. Profile miękkie otworzyły firmie Koemmerling dostęp do rynku budowlanego. Głównymi produktami w latach 50. obok klejów, które w sektorze budowlanym i wielu innych gałęziach przemysłu umacniają swoją pozycję, są obcasy z tworzywa sztucznego.

W roku 1957 rozpoczyna się produkcja rolet z tworzywa sztucznego. Z branży klejów rozwija się nowa grupa produktów. Są to masy uszczelniające, które zyskują na znaczeniu nie tylko w budownictwie lądowym i podziemnym, ale również przy produkcji szkła izolującego.

W roku 1967 Koemmerling rozpoczyna ekstruzję profili okiennych i płyt z tworzywa sztucznego. Zdobywane są nowe gospodarcze i techniczne obszary działania, za nimi podąża fala rozwoju nowych produktów i uzupełnień programu.

W ten sposób w roku 1957 zostaje wprowadzony na rynek system balustrad Koemabord, w roku 1976 zostaje podjęta produkcja płyt ze spienionego PVC Koemacel, a w roku 1979 wraz z rozwojem koekstruzji rozpoczyna się produkcja połączonych profili aluminiowych i spienionego PVC Combidur AV.

Lata osiemdziesiąte i dzieięćdziesiąte są znamienne poprzez założenie różnych filii w kraju i za granicą. Koemmerling rozwija się w szeroko działającą w świecie grupę przedsiębiorstw.

Dla dokumentacji wysokiego standardu jakości przedsiębiorstw certyfikuje się w roku 1994 wg DIN EN ISO 9001.

Filozofia konsekwentnego orientowania się na potrzeby rynku owocuje w konsekwencji szeregiem wprowadzanych do produkcji innowacji. W roku 1996 zostają wprowadzone na rynek wielofunkcyjne skrzynki roletowe RolaPlus i system ogrodzeń Koematerra. W roku 1997 przedsiębiorstwo świętowało jubileusz stulecia firmy i podkreśliło swoją działalność wprowadzeniem na rynek szeregu produktów oraz rozszerzeniem programów. Przykładem moze być system parapetów wewnętrznych Koematana.

Dziś Gebrueder Koemmerling Kunststoffwerke GmbH jest europejskim liderem w produkcji profili okiennych z tworzywa sztucznego. W ponad 20 spółkach pracuje nad sukcesem grupy przedsiębiorstw prawie 2400 współpracowników, obsługując ponad 3000 klientów. Grupa planuje silny rozwój swoich działań w centralnej i wschodniej Europie. Aby sprostać szczególnemu strategicznemu znaczeniu tych rynków, cieszymy się mogąc sprostać Państwa życzeniom i wymaganiom poprzez naszą filię w Warszawie.

 

Dzięki wieloletnim badaniom Koemmerling doprowadził okna z tworzyw sztucznych do perfekcji. Wiele ze zrealizowanych projektów badawczych stanowi aktualnie wyznacznik poziomu techniki światowej.

Niezależnie od rodzaju profili proponowanych przez firmę Koemmerling, można wskazać kilka ich podstawowych i powtarzających się cech:

·                     wszechstronność zastosowania

·                     wysoki współczynnik izolacji cieplnej i akustycznej

·                     nowoczesny i estetyczny wygląd

·                     trwałość, odporność na warunki atmosferyczne

Bogata oferta profili w systemie umożliwia konstruowanie najróżniejszych typów okien. Do dyspozycji mamy duży wybór ościeżnic, skrzydeł słupków oraz ślemion. Dzięki obszernej gamie profili dodatkowych możliwe jest indywidualne projektowanie i wykonanie każdego połączenia z konstrukcją budynku.

Obok normalnych okien jednoskrzydłowych i drzwi balkonowych możliwe są również konstrukcje wieloskrzydłowe oraz najróżniejsze kombinacje. Innym wariantem kształtowania form są okna ze szprosami dzielącymi szybę jak i szprosami naklejanymi.

Dzięki termoplastycznym właściwościom materiału istnieje możliwość tworzenia najróżniejszych krzywizn do okien łukowych, okien z łukami koszowymi, okien ostrołukowych oraz okien okrągłych.

Dokładniejsze informacje o zaletach proponowanych przez firmę Koemmerling rozwiązań przedstawiamy na stronach o systemach 
EuroFutur oraz Eurodur.

 Oznaczanie okien chronionym znakiem GreenLine® jest związane ze zobowiązaniami, które dobrowolnie wzięła na siebie firma Koemmerling i producenci okien w jej systemach. Dotyczą one, oprócz stosowania "zielonych" stabilizatorów, także ogólnych cech jakościowych.

Profile okienne GreenLine® są tak trwałe, że starczają na całe życie. Rozwiązanie to jest bardziej ekonomiczne niż stosowanie tanich produktów, obliczonych na krótki żywot. Jest jednocześnie najskuteczniejszym sposobem ochrony środowiska. To, czego nie trzeba wymieniać, nie może obciążać środowiska: 

okna GreenLine® zachowują swoją funkcjonalność i atrakcyjny wygląd przez długi czas, a koszty utrzymywania ich sprawności technicznej i estetyki są niskie

W efekcie uzyskujemy nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, lecz również utrzymujemy pozytywny bilans ekologiczny.

Stosowane tworzywo sztuczne posiada też dobre termiczne właściwości izolacyjne. Wciąż ulepszane konstrukcje profili chronią coraz skuteczniej przed utratą energii. W ten sposób nie marnują się Państwa pieniądze, ani nie są uwalniane szkodliwe substancje. A gdy po kilku pokoleniach nowe okna GreenLine®zestarzeją się, możliwość ponownego ich wykorzystania i uniknięcie spalania pozwolą na skuteczną ochronę zasobów naturalnych. Odzyskane tworzywo sztuczne stanowi surowiec na nowe okna.

Obecnie GreenLine® udoskonala technologię w kwestii, która rodziła dotąd kontrowersyjne dyskusje: czy stabilizatory są przyjazne dla środowiska. Początkowo długą żywotność okien PCV uzyskiwano dzięki nierozpuszczalnym związkom kadmu, następnie ołowiu. GreenLine® używa stabilizatorów na bazie wapnia i cynku - przyjaznych środowisku - nie obniżając przy tym jakości profili.

Copyright © 2012 LIBRO S.C.
okna, drzwi,domy, budowy